| Elizu a întrebat:

Cum imi dau seama daca un iPhone este original sau replica? Daca ma duc la un service cu el imi poate spune?

3 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Nu are ecranul negru, il are alta culoare, cred ca gri, te uiti prin meniu.el trebuie sa fie foarte naspa in meniu, si o sa mearga greu..etc.

| Ykuzo a răspuns:

1. Încerci să te conectezi în iStore, daca merge este ok
2. Încerci să trimiţi un fişier prin bluetooth, daca merge nu este ok pentru ca nu poti trimite sau primi fisiere de la un iPhone
3. Trebuie să aibă MicroSIM sau NanoSIM.
4. Capacul bateriei nu este detaşabil
5. Intrii la setări şi te uiti la detaliile despre sistemul de operare trebuie să fie iOS 5 sau iOS6 (sau chiar mai vechi pentru iPhone 3 sau mai vechi)
6. Pe carcasa din spate trebuie să fie logo-ul Apple (mărul muşcat) iar mai jos trebuie să scrie ceva de genul: Designed by Apple, Assambled in USA / China

Mai sunt şi altele dar cred că acestea ajung.

| AnonimusGate a răspuns:

1 Încerci să te conectezi în iStore, daca merge este ok
2. Încerci să trimiţi un fişier prin bluetooth, daca merge nu este ok pentru ca nu poti trimite sau primi fisiere de la un iPhone
3. Trebuie să aibă MicroSIM sau NanoSIM.
4. Capacul bateriei nu este detaşabil
5. Intrii la setări şi te uiti la detaliile despre sistemul de operare trebuie să fie iOS 5 sau iOS6 (sau chiar mai vechi pentru iPhone 3 sau mai vechi)
6. Pe carcasa din spate trebuie să fie logo-ul Apple (mărul muşcat) iar mai jos trebuie să scrie ceva de genul: Designed by Apple, Assambled in USA / China