| Bo9dY a întrebat:

Cum imi dau seama dupa vedere si continut daca un Samsung galaxy S1 este original fau replica?
Multumesc dau funda.

5 răspunsuri:
| graffyandrei a răspuns:

Samsungurile in afara de s3 nu sunt copiate de chinezi...

| stlucian a răspuns:

In primul rand la carcasa(finisajele/baterie care neaparat trebuie sa fie Samsung) apoi la incarcator! La fel! Samsung e o firma prea serioasa sa faca chiciuri!
si cel mai simplu greutetea:Weight 119 g (4.20 oz)
vezi aici:
http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s-3115.php
si verifica ce poate!:Camera Primary 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, check quality
Features Geo-tagging, touch focus, face and smile detection
Video Yes, 720p@30fps, check quality
Secondary Yes, VGA
deci trebuie sa functioneze amandoua!

| Bo9dY explică (pentru graffyandrei):

Imi poti spune unde este fabricat?

| marktheshark a răspuns:

Nu iti poti da seama din prima dupa carcasa, in aplicatii se cunoaste mai bine un telefon, trebuie sa le vezi cum ruleaza