| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi mut aplicatiile pe cardul SD? si ce este ala? cardul de 16 giga?

2 răspunsuri:
| MaximClaudiu a răspuns:

Aplicatiile nu se pot muta pe card SD...
Este o problema cu care s-au confruntat multi, chiar si eu, pot sa pui un card SD si de 64 GB, ca tot degeaba...
prima data aplicatiile intra in memoria RAM, si apoi cand dai " muta pe card SD " el de fapt t-il muta in memoria interna, care este tot a telefonului.
Practic, din punctul asta de vedere cardul SD are doar dezavantaje, deoarece incetineste performanta telefonului/tabletei.
Singura sa utilizarea este stocarea media ( muzica / poze/ filme )

| crisstyanito a răspuns:

Intri la setari ->aplicatii->gestionare aplicatii->si acolo le ai toate descarcate si altele =>dai acolo pe care vrei tu si iti intra acolo date despre si vezi jos mutare in telefon sau mutare pe cartela sd