| lauraalexandra99 a întrebat:

Cum imi pot activa watsapp pe telefonul Samsung chat 357? Dat funda

1 răspuns:
| misterioaѕa a răspuns:

Instalare WATSAPP :

1. Descarcati aplicatia WhatsApp Messenger de pe site-ul dezvoltatorului, de la adresa www.whatsapp.com

2. Instalati aplicatia WhatsApp Messenger pe care ati descarcat-o.

3. Urmati pasii interfatei de instalare a aplicatiei;

4. Alegeti tara, introduceti codul tarii, in cazul nostru 40 pentru Romania si numarul de telefon(care nu trebuie sa fie asociat cu un alt cont de WhatsApp), apoi dati Ok;

5. Veti astepta cateva minute pana cand sistemul va trimite un sms cu codul de activare al aplicatiei;

6. Veti primii un sms cu un cod de activare pe telefon, pe care il veti introduce in casuta de verificare de pe telefon.

7. Urmatorul pas nu trebuie decat sa introduceti un nume de utilizator si sa apasati Done.

Numai bine!