| b3ni108 a întrebat:

CUm mut toate aplicatiile pe cardul sd la un LG optimus l9? REPEDE

Răspuns Câştigător
| ravyALEX a răspuns:

La LG l9 nu e asa... stiu despre ce vorbesti tu (am o tableta Allview care e gata root-ata si imi da optiunea de mutare) dar pe l9 nici buton de mutare nu ai in os si nici telefonul nu vine gata root-at din fabrica

4 răspunsuri:
| ravyALEX a răspuns:

NU poti...
pe sistemul de operare android aplicatiile nu pot fi mutate pe sd doar daca iti rootezi telefonul ( daca il rutezi p ierzi garantia si daca nu te pricepi poti sa iti brickuiesti telefonul... adica sa il distrugi)
si eu am l9 laughing

| SskorpyonN a răspuns:

Cu usb thinking

| davidtm a răspuns:

La mine e asa:
intru la setari, dupa dau la manager de aplicati..la tine e posibil sa se numeasca alt cumva.,dupa ce intru la manager aplicati, dau pe o aplicatie, cum ar fi angry birds, si jos in stanga, e un tab "mutare pe cartela SD"si dai acolo.
funda?

| ciupitumariusionut1234 a răspuns:

Prin aplicatia '' app to SD''.O gasesti in Google Play(varianta free sau platita), dar si pe Google.Multa bafta!