| anonim_4396 a întrebat:

Cum observ dacă telefonul meu este cu adevărat original(am un Samsung Galaxy S4 GT-I9505)!?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa apesi volume down, power si home simultan. Daca apare limba chineza este fake.
Apasa*#1234# si vezi ce afiseaza. Verifica daca ce scrie acolo corespunde cu ce este la cel original.
Daca il ai din magazin cu factura si garantie este original.
*#06# si noteaza IMEI-ul. Apoi verifica-l aici: http://www.imeipro.info/samsung_imei_check.html
*#0*# (doar pentru Samsung) Cu acest cod verifici ecranul, camera, senzorii si alte functii.
La fake-uri nu functioneaza.