| Danutz_Mateescu_1994 a întrebat:

Cum pot activa roamingul pentru telekom si de ce am nevoie si cat costa repede dau funda!

Răspuns Câştigător
| MarioDraghi a răspuns:

Serviciul Roaming este activat implicit pentru orice Cartela Telekom Romania Mobil inca de la activarea acesteia. In cazul in care ai solicitat dezactivarea acestui serviciu, il poti reactiva oricand gratuit apeland Serviciul de Relatii cu Clientii Telekom Romania Mobil. Activarea Roaming este gratuit.

3 răspunsuri:
| tril a răspuns:

Pai, nu s-a desfiintat roamingul?

| cosmin0608 a răspuns:

Salut,
Roamingul este gratuit, in masura in care nu abuzezi de el. Din cate stiu, costuri s-au pus doar la digi dar si alea sunt mici.
Uite aici cum activezi roamingul pe fiecare retea: https://www.media-max.ro/activare-roaming/