| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla ca un telefon este original? Am pe cineva cu care sa fac schimb pentru un s7
Poze: http://www.girlshare.ro/3489678795.9

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Daca ti-l trimite online, intreaba-l daca e de acord sa-l trimita cu verificare colet.
Daca este de acord, atunci cand ajunge telefonul instaleaza programul aceasta "Phone Info Samsung", glisezi in dreapta, si apesi a doua casuta. Daca iti indica ca e original, platesti si totul e ok, daca nu atunci e clar.
Daca te poti vedea cu el, atunci intreaba-l daca e de acord sa mergem la un GSM-Service sa-l verifice.

| August99 a răspuns:

Uita-te pe Youtube ca sunt multe video-uri in care arata diferentele.

| GeorgyGeoClau a răspuns:

Cere IMEI-ul....este "CNP-ul" telefonului si il verifici pe un site de IMEI-uri