| Catrice a întrebat:

Cum pot afla ce fel de baterie trebuie sa iau pentru tableta?
Nu găsesc pe net după modelul tabletei, e incorporata și nu o pot vedeasad

69 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe baterie scrie modelul.
Se inlocuieste cu acelasi model.

| Catrice explică (pentru Bula):

Știu,tocmai asta e problema ca nu am cum sa scot bateria.

| Bula a răspuns (pentru Catrice):

Degeaba ai cumpara o baterie noua, tot n-ai sti s-o inlocuiesti.
Iti spun un secret: nu se desface cu ciocanul sau patentul. big grin

| Catrice explică (pentru Bula):

Ce amuzant, îmi plac ăștia de se cred deștepți.

| Bula a răspuns (pentru Catrice):

Eu iti schimb bateria, fara probleme, dar contra cost. tongue

| Catrice explică (pentru Bula):

Eee scump, scumphee hee

| Bula a răspuns (pentru Catrice):

Gratis poti desface cu ciocanul si patentul.
Am zis.

| Catrice explică (pentru Bula):

Aha
Și cum se face sa arate cat mai pro?hee hee

| Bula a răspuns (pentru Catrice):

In punga transparenta.

| SilentRain a răspuns:

Mergi la un service, o deschide și îți zic eii
Sau poți să îl întrebi pe iubi tau de pe TPU happy

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

Care iubit? Cine s-ar uita la un copil? La raMLesS te referi? Vad ca din nou i-o editat poza de la profil rolling on the floor

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Nu ăla, eh știe ea

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

S-o îndrăgostit copilașul nostru intelectual love struck

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Dacă era copilul meu, o dădeam la orfelinat

| Catrice explică (pentru SilentRain):

Ce drăguț, îți lipsește turculetul și ma confunzi cu tine

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Nașpa.
I-am dat Block lui ala cu secole în urma.

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

"Câtă empatie emani în jurul tău" laughing asta da dovada de iubire părintească, ești un exemplu de luat în seama, și eu făceam la fel rolling on the floor
Dar trebui sa admiți ca e un copilaș tare drăgălaș big grin
Ce mai face sawurma cu usturoi? Vad ca nu o mai întrat de ceva vremehee hee iai făcut ceva farmece?

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Sper că sa spânzurat, nu știu de ce ții morțiș să îmi amintești de javra aia

E la fel de drăgălașă că un câine mort pe asfalt

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Nu-mi poate lipsi gunoiul, din contra

Nu ași putea sa te confund cu tine din moment ce ție îți lipsește tupeul big grin

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

E o lașă copilașul nostru scump, nu vrea sa spună de unde e. love struck
Pff ce rea ești sad

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Oamenii răii sunt ce-i ce se prefac bunii
Eu sunt eu, nu sunt un înger, da nici demon

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Na îmi cer scuze ca nu zic la fiecare întrebare de unde sunt.
Zicea de tine ca ești iubihee hee
Pai la ce contează modelul dacă eu vreau sa aflu tipul Bateriei? Sau ai tu hack la ăștia de la Samsung? thinking

| Catrice explică (pentru SilentRain):

Ia cine vorbește...stai că-i sun familia să-i zic ca vrei sa te împaci cu el brb

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Mai bine îmi tai venele decât cu așa specimene

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Îți cumpăr eu o cărămidă de pe timpul lui pazvante chioru' și asa a ta e la fel rolling on the floor
Zicea olae, ce vrăjeală ai pe tine rolling on the floor
Asta nu e domeniul meu, eu sunt cu medicina cu altele. Asa ca, drum bun și cale bătută cântăreții sa va... laughing
Spune-i lui silent sa îți cumpere o tableta dacă tot te da la orfelinat măcar sa te lase cu o "mica avere". happy

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Lasă că n-ai tu bani nici de alea, nu vreau sa faci foamea sa te am pe conștiința.
Ia zi tu atunci ce sa fac cu ala de îmi da dureri de cap(a se citi Leatherface4ever)?

| Catrice explică (pentru SilentRain):

I-auzi ce zice asta ca îmi iei iPad de 1 iunie happy

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Mâna întinsă care nu spune o poveste nu primește pomană big grin

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

După ce te-am crescut asta mi toată recunoștință? După ce te am crescut cu ciorba de picioare în c.ur? Pai tu ii dai lui, nu el ție, cam încurci treburile laughing tu cauți anturaj cu dansul de obicei :p kinderas love struck
Of of, uite cu cine mi-am pierdut eu timpul, mai bine te dădeam la orfelinat vorba lui silent rolling on the floor

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Mai bine îți iei câine, decât să faci un copil care te mănâncă de viu la bătrânețe
Ți-am zis eu

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

Nu e stres draga, oricum eu ii iau toată alocația, rămân și eu cu ceva laughing nu e o idee rea nici sa îmi iau un câine având în vedere ca nu ma calcă pe nervi cum o face inyourmind de când ii iau alocația.
Câinele te mai recunoaște când ii faci un bine, dar inyourmind ba.
Cumpărai ipad sa nu mai plângă pe aici atât dacă tot ai dat-o la orfelinat, cred ca are net prin sarma acolo rolling on the floor

| Catrice explică (pentru SilentRain):

Huoo după ce ca ai promis crying

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Eu nu promit, și dacă o fac mă țin de cuvânt
In cazul tau îți cumpăr un cartof să-l ai pe post de telefon

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Adică eu te-am crescut pe tine vrei sa zici, puradel nerecunoscator ce ești sad
Stai ca n-am înțeles...ce cui ii da?

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Nimic nu e gratis în viața, daca face 30 de flotări ii cumpăr

| Catrice explică (pentru SilentRain):

Huooo din nou, înapoi la turculetwinking

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Nu exista înapoi pentru mine, cine e javră, javră rămâne

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Nimic, dar nu mai îmi da nefolositor ca te mănânc.

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

Nu e în stare nici să-și lege șireturile și tu vrei sa facă 30 de flotări rolling on the floor se vede ca e blonda, îmi tot da eronat și nefolositor kinderas ul meu frumos și scump love struck

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Însemna că ai atins fara sa vrei o coardă sensibilă, ce îmi place când se oftiga rolling on the floor)

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

Ție îți place, dar pe mine m-a umplut cu voturi negative. Și mai spuneți ca eu sunt iubi ei când ea îmi da nefolositor, pai ce iubire e asta? sad
Ție de ce nu îți dă "scutecel"?

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Nu m-am referit la tine, are ea iubițelul ei

Mi-a dat și mie acum, sunt puțin geloasă că nu primesc la fel de multe că și tine laughing

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

Dacă o început nu o sa se mai oprească, soarta ne e pecetluita. crying
Te rog sa ai grija de ea și sa ii cumperi ipad ul promis, evident dacă face 30 de flotări și mănâncă o lămâiehee hee
Eu ies din zona asta crepusculara ca ploua cu voturi negative laughing
Succes în viata sa aveți rolling on the floor

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Fugi salvează-te!

| Zuzu1991 a răspuns:

Dude, ai facut atata katerinka pe site-ul asta ca nu te mai ia nimeni in serios
riscurile meseriei, deh

chestia cu "ce baterie trebuie sa imi iau" o sa fie urmata "la ce service gsm ma duc sa platesc numai manopera, dar sa vin cu bateria mea"

mai bine nu iti bati capul ala blond (din poza) si mergi la service si ii pui pe ei sa iti ia baterie noua si sa ti-o si schimbe in tablenta... eu asa as face tongue

| Catrice explică (pentru Zuzu1991):

Uau chiar nu știam ce sa întreb, mulțam de sugestiewinking
Voiam sa știu și eu cat face o baterie de care trebuie, da asta e sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catrice):

Dupa vreo 20 de replici tot nu ai zis CE tableta ai...

| Catrice explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu mai contează m-au lămurit aia de sus cum sta treaba big grin
Nu găsesc nici modelul tabletei pe net oricum sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catrice):

Cum nu? Ai luat-o de la marginea drumului? Instaleaza frumos asta si ai device model undeva - https://play.google.com/......ps/details

| Catrice explică (pentru GabiDumitrescu):

Serios,îmi da alte modele de galaxy tab asemănătoare laughing
Am modelul trecut la setări undeva, am cautat și după aia și după denumirea care îmi apare când o deschid.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catrice):

A, pai daca e Galaxy Tab... atunci Galaxy Tab sa fie. Mai degraba o vinzi daca nu mai e in garantie...winking

| Catrice explică (pentru GabiDumitrescu):

Are 4 ani jumate sărăcuța sad mergea dacă o foloseam în priza, de vreo 2-3 săptămâni abia sta deschisa o jumătate de ora.
Deci vara asta face upgrade la toate...super,și mai putini bani de dat pe prostiutehee hee

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

De unde naiba ai bani dacă nu ai părinți și nu lucrezi? Îți dă neamurile bani? te ajuta? De ce ți-ai schimbat nickname-ul? Ai dat-o în paranoia?

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Era da zic ce dau neamurile, da șterg adminii...ei iau, nu dau.
Am lucrat cu bucățica cum ar fi (2-3 luni, 1 luna colo), mai ajutam vecinii cat o fost frig ca numa babe am pe strada....job ma rog pana la covid
#newyearnewme

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Off saracuta love struck de aia te iube eu.

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Uuu interesant
Câți bani ziceai ca ai în cont?

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Pai vi cu mine dincolo la sora, acolo avem de toate, ne băgăm la lucru la 4 ore, avem 800-1000 de euro... Aranjam paturile, facem curățenie și ștergem dulapurile.
Sunt un băiat foarte sincer, niciodată nu mi-am bătut joc de nimeni, urăsc minciuna și oamenii Ipocriți. Aici în România sunt sărac, doar dacă plec la sora sunt ok, dar singur nu mai ma duc, dar poate ma înșeli cu verii mei ca aia sunt smecheri din câteva cuvinte te-au cucerit. Noroc ca sunt însurați dar nu am încredere în ei.
Putem pleca și rămâne câteva luni și apoi ne întoarcem. Dar tu nu ești serioasa ai chef de mișto. Biletele le plătește soră-mea nu tu. În România stau cu tatăl vitreg și sunt sărac nu ma dau ceea ce nu-s, mereu am fost un om onest.

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Și ce conturi de Facebook ziceai ca au verii tai? Asa, ca și documentarehee hee
Uuu vacanta gratis pana la sora unde o fi stand

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Pai vi sa muncim sa facem bani ca suntem amândoi fără părinți avem nevoie de bani. Vezi? Deja ești interesata de ei, nu va plac băieții simpli, băieții cuminți.
Ce ar fi sa nu mai ma umpli cu notificări? laughing și asa simt ca vorbesc cu un copil nu cu un om matur.
Vezi poate fi foame, vezi ce ai prin frigider rolling on the floor

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Doar ce am mâncat, poți să-ți păstrezi resturile din frigider.
A nu, era doar curiozitate (more gagii, more bănuți)hee hee
Da vezi tu ca nu știu să-ți fac borșuleț sau supică numa sarmale și varza călită sad

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Avem acolo de toate daca mergem, și nu e bai eu te plac asa cum ești.
Dar vezi tu? Poate ție nu îți place de mine fizic aici e problema, eu am un feeling și sunt sigur ca ești genul meu dar nu cred ca sunt eu genul tău asa ca hai punete la desene, nici nu vrei sa îmi spui de unde ești și mai îndrăznești sa ma deranjezi laughing hai ca te plictisești vad, tot aiurea o arzi cu glume, ajuta comunitatea TPU Lasă-mă pe mine.

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Dar mai am de așteptat pana traduc ăștia episodul nou din shaman King sad of nici nu vrei să-mi ții companie încă vreo câteva ore
Send nude... poza sa ma convinghee hee oricum nu ești genul meu la fizic da sa zicem

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Nu sunt genul tău nu.
Hai nu mai îmi scrie, ajuta comunitatea TPU, Lasă-mă pe mine ca mai înnebunit cu prostiile tale.

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Ok,trecem la voturi aka vorbitul muthee hee

| Invictusman a răspuns:

Ce tableta ai copilus frumos? happy mergi la un service ca nu te dor piciorușele.

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Pai și dacă n-am nici un service în oraș sau prin zona?

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Dar unde stai stimate domnisor în deal? Nu are cum sa nu ai nici un service dacă stai la oraș, chestia e ca tu stai la sat nu la oraș, asa da. happy
Las ca poate te ajuta iubitelul tău happy
Nici nu vrei sa spui ce tableta ai.

| Jus7t a răspuns:

Mergi la un service, îl întrebi pe nenea de acolo.
Sau chiar si amanet, se pricep băieții la telefoane.

| Kakarotto2016 a răspuns:

Scrie si pe Youtube in engleza si vei gasi raspunsul?