| andiceasu95 a întrebat:

Cum pot afla un nr privat? Stiu ca suna banal dar am nevoie sa aflu

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci un abonament pe o retea de telefonie prin internet (WOIP), cum este Skype si redirectionezi toate apelurile pe acel numar.
Vor aparea si numerele private.
Atentie, "manevra" este costisitoare, toate apelurile vor fi taxate ca apel pe reteaua respectiva de la telefonul tau!

| antimulte a răspuns:

ID-ul apelantului e ascuns din releul de telefonie catre tine, cei din "centrala" ca sa zicem asa pot vedea acel numar, dar ii poti soma sau obliga sa ti-l comunice doar in cazuri extreme, cu mandat procuratura etc. Altfel nu prea ai cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți.

| ACTH a răspuns:

Nu ai cum, din pacate.