| Tarabostes a întrebat:

Cum pot avea internet 3G sau 4G nelimitat pe telefon? Avand in vedere ca am telefon dual-sim, de unde pot lua o cartele doar cu internet? Exista si alte metode de net nelimitat oriunde m-am afla si nu exista wireless?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca sa ai 4G ar trebui sa ai un telefon compatibil. Daca da, cel mai accesibil este de la DIGI dar nun este de cat 3G. Poti lua o cartela din aceea pentru stick, pentru laptop si o pui in sim-ul care are 3G. Informatii la: 0314007777. Eu am renuntat la Orange si Vodafone. Cu 4 Eu/telefon (am 2 telefoane mobile, al meu si al sotiei) am nelimitat in orice retea nationala si 3000 minute in retelele internationale, 5 Gb de net cu viteza normala si restul cu viteza mai mica, nelimitat. La cartela de stick nu stiu cum este dar stiu ca un prieten al meu plateste o suma derizorie= 15 lei/luna. La o viteza mai mare cred ca-i 25 lei. Cartela din stick o poti folosi si pe telefon numai pentru net. Nu o poti folosi pentru a suna.