| Schneider_Adi_1999 a întrebat:

Cum pot descărca pozele din Samsung cloud?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Când deschizi poza, ai activă vreo opțiune share sau save sau copy - o folosești și gata

| ziftode a răspuns (pentru sierra1):

Si cum faci asta?
omul nu a intrebat "pe telefon" a intrebat pe Samsung cloud, care cel putin mie imi suna a "de pe windows"
iar eu nu gasesc, am cautat pe google, si apoi am verificat daca exista sync la imaginile de pe telefon pe Samsung cloud... EXISTA

| LPCTSTR a răspuns:

Nu inteleg, tu poti vizualiza pozele din aplicatia Galerie cat timp esti online?
Si da, daca esti conectat cu contul Samsung la aplicatia Galerie poti merge in setari, si apasa pe Vizualizare Cloud si acolo poti vedea toate fotografiile sincronizate cu contul Samsung, le selectezi pe toate apesi pe butonul din dreapta sus(acela cu 3 puncte) si apesi pe Descarcare.

| ziftode a răspuns (pentru LPCTSTR):

Citeste si raspunsul celorlalti, trebuie sa consideri problema si in afara... telefonului!
daca a ramas fara telefon si avea facut backup pe Samsung cloud,
atunci, CUM?

| LPCTSTR a răspuns (pentru ziftode):

Am editat raspunsul, astepata si va aparea forma editata.

| ziftode a răspuns (pentru LPCTSTR):

Inteleg, ce spui tu e corect, daca iti iei alt telefon... aaaaa... SAMSUNG, alfel, si nu stiu daca pe cel care a pus intrebarea il intereseaza, cum faci din windows?
pentru ca eu nu gasesc pe google raspunsul la intrebarea asta sad
si ma intereseaza si pe mine!

| LPCTSTR a răspuns (pentru ziftode):

Pai... contul Samsung este facut pentru telefoanele Samsung.
Din pacate nu exista o metoda de a transfera datele din contul Samsung in cadrul altor marci de telefoane.

| ziftode a răspuns (pentru LPCTSTR):

Man, am scris de 2 ori "windows"
windows inseamna PC daca nu specific "windows phone"
iar pe PC... AR TREBUI sa existe o solutie, altfel se numeste ca Samsung o cauta (procese impotriva lor), pana si Apple (care sunt batuti in cap, SERIOS, la treaba asta) au o solutie de vazut pozele on-line care merge si din windows, linux, etc. nu numai din telefoanele Apple sau macos-ul lor!
inca pot sa imi vad pozele de pe iCloud pe care le-am pus cu ani in urma cand aveam iPhone

| LPCTSTR a răspuns (pentru ziftode):

Man, Samsung este foarte greu de inteles, am zis ca nu se poate. Mai vrei alt raspuns?

| ziftode a răspuns (pentru LPCTSTR):

happy nu, e cam clar!

| Bogdan70001 a răspuns:

Din cate stiu dupa ce te conectezi isi face restore automat

| Cstm_Stefan_1969 a răspuns:

Cum anume pot descarca pozele din cloud pe telefon? Singura optiune care imi apare, e STERGERE in dreapta sus.