| AlinaValentina97 a întrebat:

Cum pot dezactiva senzorul de proximitate la galaxy s4? Mi-am luat o husa flip si de fiecare daca cand o deschid se deblocheaza telefonul.

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Nu cred ca poti. v-a trebui sa te obisnuiesti.

se poate dezactiva cu build.prop insa trebuie sa stii exact string-ul care trebuie dezactivat.

problema e ca daca dezactivezi senzorul o sa ai bataie de cap atunci cand vorbesti la telefon. pentru ca acel senzor de proximitate stinge ecranul pentru a nu apasa butoane cand vorbesti la telefon sau cand il tii in buzunar. nu cred ca ai vrea sa vorbesti cu telefonul la 90 de grade cum o fac cocalarii tongue