| Andry_Andry_2001 a întrebat:

Cum pot face ca aplicațiile sa mi se salveze si in cardul de memorie, nu doar in telefon? Am încercat sa merg la srtari, stocare si sa pun sa se salveze in card, dar spune ca nu e spatiu, dar e aproape gol, pe când telefonul e plin. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Depinde de dorel-ul care le-a modificat sistemul.

Eu am avut telefonul root-at in piata, pentru ca era blocat in retea. Telefonul a mers excelent, pana m-am apucat sa umblu in sistem aiurea si am modificat o chestie, si atunci nu ma mai lasa sa instalez anumite aplicatii. Dar cineva mi-a spart telefonul iar cu despagubirea am luat un telefon de la eMAG si atunci nu am mai avut treaba cu root-ul

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai daca rootezi telefonul. Ceea ce nu te sfatuiesc. Multi se vaita ca dupa rootare nu mai functioneaza corespunzator telefonul.

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns (pentru darrio2007):

Depinde de dorel-ul care le-a modificat sistemul.

Eu am avut telefonul root-at in piata, pentru ca era blocat in retea. Telefonul a mers excelent, pana m-am apucat sa umblu in sistem aiurea si am modificat o chestie, si atunci nu ma mai lasa sa instalez anumite aplicatii. Dar cineva mi-a spart telefonul iar cu despagubirea am luat un telefon de la eMAG si atunci nu am mai avut treaba cu root-ul

| LTAA a răspuns:

O simpla cautare pe google si aflai ca nu se poate, decat daca faci root, adica modifici sistemul neautorizat, care este un proces destul de complex si care iti anuleaza garantia.

| Sellak a răspuns:

Nu pe toate telefoanele merge. Am avut unul mai demult si nu mergea, iar asta pe care il am acum, intru la Setari>Stocare si acolo selectez pe ce sa mi se salveze fisierele ( Card sau Telefon ). Daca nu gasesti acolo, inseamna ca pe telefonul tau nu e posibil.

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut Andry. Daca telefonul are versiunea mai noua de 4.4.2 kitkat toate aplicatiile si pozele se instaleaza in memoria telefonului automat.In principiu trebuie root-at telefonul sau sa transferi cu cablu de date pozele pe cardul de memorie.