| Mihai_Edi_1994 a întrebat:

Cum pot face captura de ecran pe un Orange pasadena-Alcatel onetouch? Funda

3 răspunsuri:
| DarkRedSmoke a răspuns:

Folosind combinatia Home Button si Power Button (apasati pe ele in acelasi timp).
folosind combinatia Power Button si Volume Down Button (apasati pe ele in acelasi timp).
pentru Android ICS sau JB, este posibil si printr-o simpla trecere a palmei peste ecran. Trebuie doar sa activati aceasta optiune din Setari -> Miscare -> Glis. cu palma pentru. captura. Palma trebuie sa atinga ecranul, deci treceti cu dosul palmei usor peste ecran de la dreapta la stanga sau de la stanga la dreapta.

| AissataElena a răspuns:

1. Tii apasat pe butonul din mijloc si pe cel de unde il inchizi!
SAU
2. Tii apasat pe butonul de unde dai telefonul mai incet/tare si pe cel pe care il inchizi!