| Alexandru_Ionut_2001 a întrebat:

Cum pot face root pe Allview p6 lite? Am incercat urmatoarele aplicatii.(kingroot, iroot, kingoroot) Si nici una dintre ele nu-mi gaseste root pentru aceasta.

3 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Amice traiesti in 2018 tu chiar crezi ca mai merge cu Kingroot sau celelalte.Plus ca toate aplicatile din cele enumerate mai sus sunt VIRUSI, cu un risc foarte ridicat. Avand in vedere ca nu ti-a iesit root-ul cu alea este probabil sa nu fi foarte afectat, dar fi sigur ca apliatile inca sunt in telefonul tau ascunse si IMEI-ul tau a fost trimis la ei.
Acum p-oti face root decat folosind un Custom Recovery si SuperSu, sau Magisk.SuperSU are o reputatie foarte buna, dar codul sursa nu este public, in schimb Magisk nu ascunde absolut nimic, fiind open source

| alex15ccc a răspuns:

Incerca cu asta sau alt program semanator
https://www.androidro.ro/cum-faci-root-pe-allview-p6-energy/

| iDarkness a răspuns:

Https://youtu.be/-kRd_1KGQSM imcearca asta, e safe.