| sindeiu a întrebat:

Cum pot primi codul otp daca mi s-a ars cartela sim?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi si ceri alt sim

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un magazin din reteaua in care esti si ti-o schimba. Iti transfera si numerele de telefon si ai acelasi numar, gratuit.
Mai spui ca ai luat si cartela cu alt numar.
Trebuia sa intrebi inainte de a face asta.
Inteligenta, bat-o vina!

| sindeiu explică (pentru darrio2007):

Pai n-am stiutca este posibil sa cumpar cartela cu acelasi numar nu mi-a venit deloc in minte azi am am aflat si eu

| Wr3nch a răspuns:

Mergi la un magazin afiliat firmei de la care aveai cartela, ceri alta cu acelasi numar, o bagi in telefon, gata.

| Fatamuntilor a răspuns:

Poti cere alta cartela pe acelasi numar!
eu am facut asta.

| sindeiu explică (pentru Fatamuntilor):

Este posibil, daca stiam nu mai loam o cartela pe alt numar

| Fatamuntilor a răspuns (pentru sindeiu):

Am avut probleme cu cartela la un moment dat.Am cerut alta cartela, doamna de acolo mi-a schimbat cartela fara probleme, dar a distrus-o pe cea veche.

| sindeiu explică (pentru Fatamuntilor):

Trebuie sa duc cartela veche? si cat costa schimbarea cartelei pe acelasi numar?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru sindeiu):

Am dat cat pentru o incarcare de 5 euro
nu stiu daca trebuie sa o dai pe cea veche.Prezinta situatia la magazinul unde incarci de obicei

| sindeiu explică (pentru Fatamuntilor):

Ok.mersi

| Solann a răspuns:

As vrea sa stiu de cati ani aveai telefonul. Nu cred ca de vina ar fi marca.
Intreb pentru ca si mie mi-a ars telefonul o cartela. Si il am de 5 ani si un pic.

| sindeiu explică (pentru Solann):

Telefonul este a40 lansat in 2019 atunci l-am loat din altex

| Solann a răspuns (pentru sindeiu):

Multumesc. Am suspiciuneaca "actualizeaza" cele vechi astfel incat sa nu mai functioneze.