| ralluca15lp a întrebat:

Cum pot pune muzica/poze de pe calculator pe un Samsung GT-S5260 cu ajutorul unui cablu de date? Si ce pot face cu cardul de memorie?

5 răspunsuri:
| AngeloSs a răspuns:

Pai daca cablul de date este dat de la telefon si acest telefon permite un cablu de acest fel, este foarte simplu.Deci:
-introduci cablul in telefon si calculator/laptop;
-astepti pana ce calculatorul in instaleaza;
-apoi o sa iti apara un dosar cu fisiere pe desktop si selectozi "open folder to view files", daca nu apare intri in my computer>disk E sau vezi cum se numeste...;
-apoi tragi muzica/poza intr-un folder;
-scoti cablul si gata.
Cu cardul de memorie iti poti marii memoria la telefon.Iti ofera inca 1gb/2gb/4gb...etc.
Sper ca te-am ajutat, Funda te rog!

| andrw1929 a răspuns:

Pai daca cablul de date este dat de la telefon si acest telefon permite un cablu de acest fel, este foarte simplu.Deci:
-introduci cablul in telefon si calculator/laptop;
-astepti pana ce calculatorul in instaleaza;
-apoi o sa iti apara un dosar cu fisiere pe desktop si selectozi "open folder to view files", daca nu apare intri in my computer>disk E sau vezi cum se numeste...;
-apoi tragi muzica/poza intr-un folder;
-scoti cablul si gata.
Cu cardul de memorie iti poti marii memoria la telefon.Iti ofera inca 1gb/2gb/4gb...etc.
Sper ca te-am ajutat, Funda te rog!

| zdrangoi a răspuns:

Conectezi pur si simplu cablu, iar in momentul conectarii iti apare o "bula" ca telefonul e conectat.
Daca nu iti apare asta dupa ce il conectezi, te duci pe "My Computer" si ai sa il gasesti acolo.
Apoi copiezi pur si simplu ce vrei (Copy-Paste) din PC in telefon.
Trebuie sa ai grija insa in ce folder al telefonului pui muzica si clipurile, filmele.
Trebuie sa le pui pe fiecare in folderul corespunzator din telefon (de obicei in "Galerie media", audio sau video, in fine gasesti tu.

| ralluca15lp explică (pentru AngeloSs):

Am incercat deja metoda "copy/paste" si nu merge...de aia am pus intrebarea asta pentru ca speram sa fie alta metoda

| ralluca15lp explică (pentru AngeloSs):

Cand conectez telefonul la PC imi apare o casuta care imi zice "found new hardware wizard" care imi cere permisiunea ca windows sa caute un software
pentru telefon...dau cautare si nu gaseste nimic...cred ca din cauza asta nu merge copy-paste