| ionela1560 a întrebat:

Cum pot sa blochez cartela pentru ca mi-a fost furat telefonul? Il pot bloca, are vreun numar il el?

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Pai probabuil aveai un telefon misto de ai ramas fara el.
Cartela pe care o aveai probabil a fost aruncata imediat ce te-au lasat fara telefon. Ai sunat pe nr ala? Suna? Daca suna cauta si vb la operatorul la care esti tu sa iti blocheze cartela respectiva.
Telefonul nu stiu daca poate fi blocat. Probabil numai daca este luat pe abonament. Stiu ca unii operatori pot bloca telefoanele luate de la ei, mai ales daca sunt exclusive la ei.
Incearca si vb la compania la care esti tu.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Suni la Relatii cu clientii din reteaua unde ai numarul de telefon si soliciti blocarea acestuia din urma!
Pa, pa.

Alte răspunsuri
| Helăăău a răspuns:

Pe cutie trebuie sa fie IMEIul... suni (la retea), vorbesti cu operatorii si le dai codul ala si blocheaza cartela.happy

| justme97 a răspuns:

Pai poti merge la firma reprezentanta a retelei in care esti si sa ceri acest lucru
happy

| Cherisheverything a răspuns:

Buna! Poti incerca sa suni la Servicii clienti, depinde acum in ce retea esti. Le spui problema si ei vor rezolva totul. Ee asta am facut cand mi-a fost furat acum 2 ani telefonul. Cauta pe aici...

www.orange.ro

www.vodafone.ro

Te pup :*

| MrCernea a răspuns:

Suni la relatii cu clientii de pe telefonul lu mami sau al oricui.

| pitiku99 a răspuns:

Pai suni la reteaua la care esti si le spui la aia sa iti blocheze cartela. si ti-o blocheaza si atat

| Cristian_Matei_1969 a răspuns:

Doresc blocarea cartelei cu nr 775543518 pana joi 16.03 2017