| Madalina_Moga_1974 a întrebat:

Cum pot sa deblochez un Samsung j5 2016 caam uitat modelul de deblocsre

6 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Daca ai ceva de recuperat, inainte sa ii dai resetare conecteaza-l la pc... mai poti sa salvezi poze, video-uri, ar trebui sa mearga, parca e necesar modelul si pentru conectare la pc, dar cred ca nu la toate.

| Random123456 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Acum depinde... Eu am un Samsung G5 si cand il conectez la PC, intr-adevar mi se conecteaza si imi apare dispozitivul, dar ca sa imi apara continutul trebuie sa deblochez telefonul. Si asta e un mecanism pentru a nu avea acces oricine la datele de pe telefon, adica nu poate sa intre in telefon, dar poate sa intre simplu de pe un calculator, ar fi prost gandit. Din aceasta cauza, nu prea cred ca poate recupera ceva, doar in cazul in care are card de memorie, il poate scoate din telefon inainte sa ii dea restart si salveaza ce e pe card...

| Random123456 a răspuns:

Ii poti da restart din fabrica dar implicit vei pierde toate datele de pe el (poze, filmutele, aplicatii etc) adica va fi... ca nou. happy

| Random123456 a răspuns (pentru Random123456):

Ca sa ii dai restart din fabrica, inchizi telefonul, apoi apesi simultan pe volume up (butonul de volum de sus) butonul din mijloc, de acasa si butonul de pornire si ar trebui sa iti apara un meniu si ii dai wipe data/factory reset happy

| Marian_Bilac_1998 a răspuns:

Deci in primul rand stinge-l si tine apasat simultan butoanele power, home si volum sus sau jos si iti va intra intr-un meniu selecteazo pe a doua si iti va aparea o lista unde o sa iti apara ce de gen cu delete data o sa o vezi ca e singura ce e diferita de restul, daca nu te descurci scriemi pe Facebook (bilac marian) succes