| TheCosmin02 a întrebat:

Cum pot sa descărc funcțiile pe care le are Samsung galaxy s5, note4, note3, note2, alpha, s4 sau s3... adică sa fifie totul în unul, sa aibă aceleași programe, s note, camera...
ma refer doar la unul din modelele de mai sus nu la toate dar daca stiti la mai multe puteti desigur sa spuneti si la alea...

sau nu neaparat sa aiba aplicatiile alea doar sa fie ceva care sa aiba bara aia de sus ca la celelalte sau cand intiri in setari sau galerie sau alte programe de genul asta, sa arate la fel ca unul din modelele de mai sus

2 răspunsuri:
| AdelinGrigorescu a răspuns:

Salut. Depinde si pentru ce telefon doresti sa le descarci. Acest lucru il poti realiza printr-un custom rom, dar daca nu sti cum sa faci asta, nu incerca. Cauti pe google, si afli daca gasesti custom rom ale unuia dintre acele telefoane enumerate mai sus de tine, sa fie compatibil cu telefonul tau, si urmaresti pe youtube cum se realizeaza procedura. Daca nu exista aceasta solutie, incearca sa descarci din magazin play un launcher, care sa poata fi personalizat incat sa ai interfata de Samsung. Bineinteles, doar interfata, meniu si ecran atat. ( poate si bara de stare).

| TheCosmin02 explică (pentru AdelinGrigorescu):

Ok... nu ma intereseaza de launcher ca e o prostie (nu ma refel la unul anume...)
si ai nevoie de root?
oricum mersi