| alexboss5555 a întrebat:

Cum pot sa iau un joc de pe calculator pe telefon(o aplicatie, de exemplu "Temple run")?
Prin cablu USB, stiu(am cablu USB), dar de unde pot sa le iau( de pe ce site). Am incercat de pe magazine play(am dat install la un joc si mi-a zis ca o sa fie instalat pe telefon in curand, dar am asteptat catva timp si nu s-a intamplat nimic).
Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| mickidutza a răspuns:

De pe mobile9. scrii jocul si scrii si ce marca este telefonul... funda?

| alexboss5555 explică (pentru mickidutza):

Stai sa verific site-ul

| mickidutza a răspuns (pentru alexboss5555):

Sau scrie pe google site-uri cu jocul ala pentru telefonul...

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Jocurile le descarci şi instalezi DIRECT de pe telefon ( la majoritatea telefoanelor ).

Accesezi internetul de pe telefon şi intri pe site-ul de pe care vrei să descarci jocul respectiv.

Sau, dacă nu ai abonament de net dar ai wi-fi ( wireless ), atunci accesezi net-ul prin wi-fi.

| alexboss5555 explică (pentru bursuc001):

Si atunci cu cablul USB ce mai fac?

| bursuc001 a răspuns (pentru alexboss5555):

Cablul usb îl foloseşti atunci când vrei să copiezi diverse chestii ( poze, muzică, etc. ) de pe Pc în telefon ( sau invers ) şi pentru sincronizare/backup date de pe telefon.

| alexboss5555 explică (pentru bursuc001):

OK.
Dar am o problema la wireless.Incerc sa ma conectez(scrie se obtine adresa IP de la... si timp de o secunda scrie "memorat, securizat prin WEP" si apoi scrie dezactivat, securizat prin WEP)

| alexboss5555 explică (pentru alexboss5555):

Am mai pus intrebare asta, dar mi-a raspuns decat unul si nu prea m-a ajutat