| Numele384637 a întrebat:

Cum pot sa încarc telefon sa nu se strice bateria si pot sa pun limitări, adica sa se încarce doar până la 80 la sută si dupa sa nu se mai incarce?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

OKewinking

12 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

NU poti
trebuie niste circuite pe care telefonul nu le are, adica nu sunt controlabile de catre utilizator
DAR
oricum se opreste la 100% si nu mai incarca, de ce vrei sa il blochezi la 80%?

| Numele384637 explică (pentru Bizon95):

Ba trebuie root ca el se opreste la 100 daca ai încărcător original.

| Bizon95 a răspuns (pentru Numele384637):

NU am auzit de posibilitatea sa opresti incarcarea dintr-o solutie software cu sau fara root, NICIODATA
dar, nu sunt atotstiutor, ai un link cu asa ceva?

| Numele384637 explică (pentru Bizon95):

Ba este posibil

| Bizon95 a răspuns (pentru Numele384637):

Ba esti pe dinafara
chiar daca e posibil, EU AM CERUT UN LINK
nu ai postat link, TREBUIE SA TE CRED PE CUVANT, NU?!?

| Bizon95 a răspuns (pentru Numele384637):

Dragut, mericic, nu stiam, si imi cer scuze ca te-am intepat ca sa imi dai mura in gura big grin

| Numele384637 explică (pentru Bizon95):

A ok?

| Bizon95 a răspuns (pentru Numele384637):

OKewinking

| Ineys a răspuns:

Trebuie sa ai root facut la telefon.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Nu prea are legătură ca se incarca 80% sau 100%, eu mereu în încarc și folosesc in același timp și nu am probleme.

| Numele384637 explică:

Întrebam de curiozitate ca am un j7 si l-am încărcat cand avea 5 sau 0 si il am de 3 ani si bateria tine destul de bine si ma gandesc sa iau un note 10 si dai întrebam...