| iintunericul a întrebat:

Cum pot sa resetez telefonul la setarile din fabrica?
Mi-am luat un telefon Samsung galaxy young si mergea bine totul era bine cu o exceptie era probleme cu cartela SIM ca imi facea ficuri cand si cand mi-a citea, si am dus telefonul inampoi deunde l-am cumparat si miodat altu, dar asta fata de celalalt imi merge cam sacadat/greu cateodata, daca ii aduc la setarile din fabrica o sa asi revina sau mairau o sa-l stric, telefonul este nou ii am de 2 luni
Dau FUNDA cine ma poate lamuri dc telefonul al 2 imi merge mai greu decat primul telefon (cu primul telefon am avut probleme cu cartele SIM)

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu cât ai mai mult spațiu în memorie liber (aia pentru aplicații, nu în RAM), merge mai bine.
Nu umple telefonul cu mai mult de 2/3 din memorie cu programe!
Pt. reset: intri la setări > personal > creare copii de rezervă > revenire la setările din fabrică.
Sau: https://www.youtube.com/watch?v=yUKk8QzanfA

| Cristinel_Cristi_1997 a răspuns:

Eu am un LG l5, si can l-am cumparat tot la fel mergea sacadat,si i-am dat o resetare si l-am rezolvat, acum imi merge foarte bine, ca sa il resetezi te duci in setari la copie de siguranta & resetare siii dai resetare date din fabrica, la mine asa este, la tine s-ar putea sa fie altfel dar o sa gasesti tu.

| Cristinel_Cristi_1997 a răspuns (pentru Cristinel_Cristi_1997):

Si la problema cu sacadatul, aici depinde si de magazin, unele magazine mai baga cate ceva pe telefoane gen ORANGE, VODAFONE, COSMOTE care umbla la softul telefonului si baga toate prostiile pe el.Eu mi-am luat un Samsung Galaxy S2 de la Orange si dupa 2 luni mi s-a dus androidul, acum am LG-ul asta pe care l-am luat la liber de la un magazin si n-am nici o problema cu el si il am de 6 luni.