| User252426 a întrebat:

Cum pot scădea ping? Am s22 ultra și de când am băgat cartela în el merge prost netul. Adică am 2000(Nu 200, ci 2000) de ms ping în Upload. În download merge normal. Cartela este Wind Tre Italiană. Stau în Italia și nu sunt în roaming. Fundă

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ping inseamna interogarea unei adrese (de internet), daca raspunde- si in cat timp.
Ping este diferit fata de diferite adrese, din cauza vitezei internetului si a serverului interogat (poti incerca mai multe pe site-uri).
Timpul de raspuns e in functie de aparatul tau si intreaga retea pana la destinatie.

| Wr3nch a răspuns:

Si joci CS GO competitiv de conteaza? Gaming se face pe fibra, nu pe hotspotlaughing

| User252426 explică (pentru Wr3nch):

Nu știi nimic. Eu vreau să-mi încarce tot repede.

| IComeNuts a răspuns:

Salut

Cred ca problema este de la operator si de la zona in care te afli. Daca telefonul iti face asa cu toate cartelele SIM, atunci telefonul este de vina.

| User252426 explică (pentru IComeNuts):

Dacă-i zgâriată cartela?