| AlexU13 a întrebat:

Cum poti inlocui bateria unui telefon cu non-replaceable battery daca aceasta se strica? Funda.

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Pai non-removable inseamna ca nu se poate, dar ei vor sa zica ca nu se scoate de oricine, iti trebuie instrumente speciale, si trebuie sa stii cum se scoate.

4 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Acele baterii nu prea se strica, bateriile pot fi schimbate, dar trebuie sa te duci la un service specializat.
Apropo, este non-removable, nu non-replaceable

| AlexU13 explică (pentru AlexElektro1987):

Pai daca se poate schimba totusi dc se mai numeste non-removable?

| AlexU13 explică (pentru AlexElektro1987):

Ok mersi deci se poate doar ca nu de oamenii obisnuiti mersiwinking funda

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru AlexU13):

Pai non-removable inseamna ca nu se poate, dar ei vor sa zica ca nu se scoate de oricine, iti trebuie instrumente speciale, si trebuie sa stii cum se scoate.

| AsimpleQUESTION a răspuns:

Si are cineva idee cam cat costa?