| carinutza373 a întrebat:

Cum poti sa downloadezi ceva de pe telefonul tau? ai nevoie doar de internet? daca ai 500 mb de net costa daca downloadezi o aplicatie

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca descari aplicatie, joc-gratis de pe play-store, te taxeaza cat are marimea jocul de exemplu: daca jocu este de 50 mb se duc de la net in urma descarcarii jocului.
Am avut net pe cartela cat ai tu si am tinut din el 1 saptamana, de descarcat nu am descarcat nimic, dupa ce consumi mb, nu iti mai trimit inapoi, adica nu este pe zi 500 mb si peurma sa ii bage la loc.
Daca vrei sa descarci muzica atentie!
Muzica este cam cat o aplicatie, depinde de melodie daca este lunga se duc mai multi mb.
Eu am avut la Orange internet si sunam sa vad cat mai am la 333, daca tu esti pe Cosmote cauta si suna la nr. de informatie.
Succes!

| carinutza373 explică (pentru anonim_4396):

Si daca descarci ceva de genu weheartit la care itii trebuie net sa intri sa cauti poze? atunci cu cat te taxeaza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru carinutza373):

Nu te taxeaza mult!
Numai cand descarci poza cativa mb cat are poza.
Daca joci joc online te taxeaza mult!
Ai abonament slabuț, cat platesti pe luna?
Si pe ce rețea esti?
Internetul pe cartela trebuie sa-l folosesti cu cap.
Adica sa nu stai toata ziua pe el sa descarci sa vizionezi videoclipuri, etc.
Cand ai nevoie de ceva intri putin si activezi 3g-ul pentru. O viteza mai mare la descarcare sau incarcare.
Google, youtube, facebook nu consuma foarte mult, mb.
Descarcarea de pe Play-Store te rupe in doua.
Gps-ul la fel consuma internetul...
Cel mai bine este sa-ti cumperi un router wirlles (Wi-Fi).
Daca ai internet acasa pe pc., pui un router si nu mai ai limita la consumul de internet.
Mama cat am comentat. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru carinutza373):

Am uitat sa mentionez de descarcarea melodiilor!
Consuma foarte mult.

| carinutza373 explică (pentru anonim_4396):

Maama cat ai comentat. is pe Orange pe moment. vreau sa imi iau iphone si cum adica app-store-ul rupe? cam cat ii o aplicatie? abonamentu meu ii de 4 euro (de c#cat!) si cam 500 mb. acuma imi zici cat costa o aplicatie? si 3g cat costa, sau cati mb. si pe weheratit cat ii o poza? (mult sau putin?)

| anonim_4396 a răspuns (pentru carinutza373):

Aplicatie,joc,etc.
De pe AppStore scrie jos la aplicatie informatie despre joc, de exemplu jocu asta:
Asphalt 8 airbone la informatie este de 901 mb, nu ai cum sa instalezi acest joc cu 500 de mb ai tai pe care ii ai.
Daca vrei sa cumperi sau sa descarci jocuri gratis de pe AppStore iti trebuie cont, daca ai cont fara card, poti decat sa instalezi ce este gratis pe AppStore, daca ai cont cu card, poti instala cu bani jocuri sau ce vrei tu.
3-G este in telefon la setari cand intri in telefon la setari la celular.
3-G este viteza cu care descarci, daca nu ai activat 3-G, se incarca greu, sau descarci greu de pe net.

Cand o sa cumperi iphone ai sa vezi atunci!
Eu am un iphone...

Despre wehereait nu consuma mb. (Stai linistita!)
Mama de ce ma intrebi atatea? laughing
Nici eu nu stiu de ce ma sufoc atata!? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru carinutza373):

AppStore nu consuma.
Consuma daca vrei sa descarci ceva, intelegi?

| carinutza373 explică (pentru anonim_4396):

Ma refeream cand descarci costa mult? sau cam cat costa o aplicatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru carinutza373):

Nu te costa!
Daca este gratis consumi mb., atat!
Daca este cu bani trebuie sa platesti cu cardul de credit!
Ce nu intelegi?

| carinutza373 explică (pentru anonim_4396):

Ce nu intelegi tu? ma refeream la cati mb sunt consumati

| anonim_4396 a răspuns (pentru carinutza373):

Uita-te sus la raspunsu castigator si ai sa vezi!
Te pup! kiss

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unele aplicatii costa, altele nu depinde ce vrei sa descarci

| carinutza373 explică (pentru suntserios):

Eu voiam sa zic, ca mai demult nu aveam abonament cu internet, si cand m-am conectat la upc-ul casei mele si am downloadat aplicatii (gratuite) am facut cam cost suplimentar mare. daca ai internet (abonament cu 500 mb de net) si downloadezi aplicatii pe gratis ar costa mult din internetul oferit?

| bumtzbumtz a răspuns:

Ca sa downloadezi ceva pe telefon trebuie sa ai net.
Si apropo doar unele aplicatii costa, in dreptul fiecarei aplicatii apare pretul.