| Dhdhbfbc a întrebat:

Cum poti sa stii cine te-a sunat cu număr privat?

Răspuns Câştigător
| DiXy452 a răspuns:

Din cate stiu eu nu, dar sunt aplicatii pe net pe care NU TI LE-AS RECOMANDA sa le descarci sau sa le incerci deoarece pot avea diferiti trojani/malware/virusi etc. care pot sa iti faca rau telefonului sau sa iti fure date personale, chiar sa iti activeze camere/microfonul fara sa stii. Nu sunt firme de incredere oricat de bine ar arata site-ul lor si ar incerca sa te convinga.
Cel mai bine este sa gasesti in smartphone-ul tau setarea de a bloca sunatul anonim(anonymous caller block).
Te-as sfatui sa cauti in setari la accesibilitate/securitate/conexsiuni poate gasesti ceva asemanator.
Sau, varianta din popor, nu raspunzi.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Încearcă True Caller

| Skarr a răspuns:

Sunt site uri si aplicatii care fac asta dar trebuie sa ai aplicatia/site ul. Daca te a sunat inainte sa iei aplicatia/site ul din cate stiu nu poti vedea

| Blueberry8 a răspuns:

Nu ai cum!

| mariuscdrz a răspuns:

As dori si eu sa stiu asta

| UnholySaint a răspuns:

Cel mai eficient mod in care poti face pe cineva sa nu te mai sune de pe numar pritvat, sau sa nu te mai hartuiasca pe retele de sociaizare e sa... il iei la pwula, da sa urat de tot, incat sa ii fie frica sa mai aba de a face cu tine.