| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Cum pun alt soft pe Android? Unde gasesc niste informatii si tutoriale despre rom-uri si cum instalez un alt Android. Un profesor a zis ca este un site cu toate softurile si ca le ia de acolo, am un lapsus! Funda URGENT! Ma descurc cu programare dar dati-mi ceva de la care sa invat in romana! Nu am chef sa dau 5000 de milioane la service

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pe Google!

| tpuuser999 a răspuns:

Situl este https://www.xda-developers.com/, dar pentru telefoanele mai putin populare trebuie sa cauti pe Google.

Cu tutoriale in romana nu pot sa te ajut. Daca vrei o comunitate mare care sa lucreze la multe telefoane, trebuie sa vorbeasca aceeasi limba, si din pacate acea limba este engleza, rusa, sau uneori germana si portugheza/spaniola. Ai sanse destul de mici sa gasesti tutorial in romana, si daca o sa ai probleme n-o sa te poata ajuta nimeni, tot in engleza vor fi site-urile de ajutor.

La service nu cred ca dai mai mult de 200 daca busesti ceva... e doar o amarata de resoftare care dureaza 5 minute.