| CHUpopCHU a întrebat:

Cum sa descarc melodii din calculator pe telefon?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prin cablu de date si cu un anumit program. Daca spuneai si ce telefon ai, iti spuneam si programul.

| dudu13 a răspuns:

Conectezi cablul de date in pc si telefon si apoi copii melodiile in memoria telefonului sau pe cardul de memorie.

| RELIABLE a răspuns:

Salut ai 3 variante:
1. Prin bluetooth daca ai adaptor la pc.
2. Prin usb daca ai cablu de date
3. Prin card redater (Costa vreo 15-30 lei adaptorul).

| MHems a răspuns:

Bună! Sunt mai multe metode. Cele mai uşoare sunt: conectezi cablul USB al telefonului în PC, o varianta ar fi dacă ai un device(telefon) Samsung cu sistem de operare Android poţi folosi Samsung Kies; dacă nu pur şi simplu PC-ul îţi va detecta device-ul, apoi muţi melodiile din PC în memoria telefonului tău. A doua metodă constă în folosirea unui adaptor Bluetooth, care îl găseşti cu 35 lei maxim, pe acela la fel îl conectezi la PC, îl instalezi dacă nu l-ai instalat, porneşti programul, apoi prin Bluetooth transferi ce doreşti tu. Bineînţeles că activezi Bluetooth-ul şi al telefonului. Sper că te-am ajutat, toate cele bune!

| cami23 a răspuns:

Conecteaza cablul de date si la una si la alta si apoi urmeaza pasi succes(daca ti-a fost de folos raspunsul meu da-mi funda

| CHUpopCHU explică:

Am Samsung

| proscanandrei70 a răspuns:

Ce telefon ai?

| FlorineluFlorinicu1990 a răspuns:

Conectezi cablul de date in pc si telefon apoi copiezi melodiile in card sau memoria telefonului.
Dupa ce ai terminat in dreapta monitorului jos arata ca este conectat telefonul, dai clic dreapta pe ea si apesi pe eject device.
sper ca ti-am fost de folos

| Nikoletza a răspuns:

Prin cablul USB