| At_AtTy_2000 a întrebat:

Cum sa fac si eu sa mi se instaleze aplicatiile de pe magazin play direct pe sd am Allview A4all

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sunt anumite aplicatii de mutare dar nu le muta pe toate. Unele aplicatii nu functioneaza daca sunt in sd.

4 răspunsuri:
| ClimateZone a răspuns:

Cum ti-a raspuns si baiatul anterior, unele aplicatii nu le instaleaza pe card pentru ca nu pot fi citite, iar altele le poti muta manual. Oricum, in setarile Google Play poti selecta ca default pe CARD sau din Storage in setarile telefonului. Oricum, daca le muti manual, Android tot face un % din spatiu sa fie ocupat pe telefon pentru a putea porni aplicatia in caz de nefunctionalitate card.

| darrio2007 a răspuns (pentru ClimateZone):

Corect.Eu i-am raspuns mai pe scurt.Erai mai indreptatit sa primesti funda.

| At_AtTy_2000 explică (pentru darrio2007):

Am dat funda la primul scurt si la obiect

| darrio2007 a răspuns (pentru At_AtTy_2000):

La obiect, da.Scurt,mai putin.