| ManeaBobi a întrebat:

Cum sa vad mai repede un telefon? Daca il dau la buy back pot obtine mai multi bani pe el sau e o suma maxima pe care acestia o ofera? De exemplu daca ma duc la Orange si il dau la buy back ei imi pot oferi 1000 de lei sa zicem reducere pentru un nou telefon?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

1000 de lei daca le dai unul care a fost 2500+ poate. Te uti cat e pe net nou si il dai la o treime sau jumate.

| figarro a răspuns:

De obicei programele Buy Back ofera o suma fixa in functie de cateva criterii foarte stricte, dar care nu reflecta intotdeauna calitatea produsului.

Ce vreau sa zic este ca pentru produse ingrijite mai noi ai toate sansele sa iei mai multi bani pe site-urile de anunturi. Da, trebuie sa iti bati capul putin, sa te intalnesti cu omul, sa fii atent cu banii, dar si rasplata poate fi mai buna.

Daca vrei mai multe detalii despre buy back iti recomand acest articol: https://shopniac.ro/buy-back-1384/. Eu sincer insa l-as pune pe site-urile de anunturi direct, eventual as vorbi cu cei de la Orange sa vad ce reducere pot sa imi dea.