| LastNight1324235436 a întrebat:

Cum schimb tonul de apel la un telefon Vodafone Smart Mini?

Răspuns Câştigător
| Remus_Alex_1964 a răspuns:

Nu toate au optiunea setare ca: si nu ori ce format audio se poate folosi

pentru alarma {ceas desteptator ):

-se alege sunetul sau melodia dorita si se converteste in format Mpeg4 H264
-se copiaza apoi in telefon in stocare interna in dosarul{folderul} > alarms
-treci la setarea orei dorite pentru alarma intri in lista cu alarme si cauti sunetul care l-ai copiat
care se va gasi in lista doar daca l-ai convertit in formatul corect Mpeg4 H264 sau altul suportat

la fel se procedeaza pentru tonul de apel doar ca sunetul{melodia se copiaza in folderul ringtones si se seteaza din setarile telefonului
setari > sunet> ton apel

totusi se poate pune si melodii in format mp3 dar eu le-am convertit cu programe diferite de ex Total Video Converter sau Total audio Converter
astfel desi convertite in acelasi format dar cu programe diferite se poate sa nu mearga nu cunosc motivul dar asta e o melodie mp3 nu merge aceeasi melodie convertita cu alt program tot in mp3 merge { de ce nu stiu|

3 răspunsuri:
| anoonimmm a răspuns:

1.Copiezi melodia.
2.O pui in fisierul,, Ringtones`` din,, FileManager``
3.Intri in Setari/Sunet/Sonerie telefon si o vei gasi printre melodiile telefonului
laughing Si eu Vodafone Smart Mini

| BAghera5 a răspuns:

Dai la melodiile tale si iti alegi una, ti apsat pe melodie si dai "Setare ca".Si apesi pe "Ton de sonerie apel". fundita

| SoNiCxXx a răspuns (pentru BAghera5):

Nu merge cum ai spus tu... tin apasat pe melodie si nu imi apare Setare ca