| Al3xAnDrU66 a întrebat:

Cum scot iconurile de la jocuri sau aplicatii de pe ecranul principal si cum fac ca sa se stocheze in memoria cardului pe telefonul Sony xperia miro

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Pentru a scoate iconitele de pe desktop, trebuie sa tii apasat cu degetul aproximativ 3 secunde pe iconita respectiva si ar trebui sa iti vibreze telefonul si sa iti apara un tomberon in partea de sus a ecranului (sau jos). tragi iconita acolo si s-a dus!
Pentru a stoca aplicatiile pe memoria cardului, iti sugestionez sa intri pe GooglePlay (Magazin Play), dai acolo la lupa (Search) App2SD. O sa iti apara mai multe variante. Downloadeaza varianta pe gratis! Dupa ce o downloadezi, cand intri in aplicatie o sa iti arate Aplicatiile din memoria interna, de pe SD Card, si aplicatiile din memoria interna care se pot muta pe SD Card (Unele nu pot). Funda?
Sper ca te-am putut ajuta!