| Virgil_Petrescu_1970 a întrebat:

Cum se deblocheaza un iphone blocat pe icloud?

4 răspunsuri:
| Mimy123 a răspuns:

Iti trebuie neaparat mail-ul si parola utilizatorului anterior, daca nu le ai, poti sa il vinzi pe piese sau sa il arunci la gunoi. Nu ai ce face cu el big grin

| Mimy123 a răspuns:

Sunt foarte multi care nu stiu chestia asta, le cumpara crezand ca le pot debloca, si sfarsesc prin a lua teapa de la cel care l-a cumparat. Asta e si motivul pentru care iPhone-urile blocate in iCloud se vand asa ieftine. Nu iti folosesc la nimic.

| George10345 a răspuns:

Da, se poate debloca incearca metoda cu 112 uitate pe un tutorial pe youtube. Funda?

| Marc1975 a răspuns:

Cele mai multe telefoane la preturi mici sunt cele care sunt furate/pierdute sau carora utilizatorii
in cel mai bun caz nu le mai cunosc contul de iCloud.
Acest cont de iCloud inmagazineaza toate datele utilizatorului si ii da accesul la o
functie cu adevarat folositoare "Find my iPhone". Functia este utila celor care isi
pierd telefoanele sau sunt furate (sau doresc sa afle unde se afla telefonul
prieteni/prietenului/sotiei/sotului/amantei).
In acest caz telefonul este blocat si cere introducerea mailului si parolei proprietarului.
Desigur, fara aceste date introduse corect, aveti doar un telefon pentru piese