| puscahoreangaion a întrebat:

Cum si de unde descarc aplicatia google play pentru un telefon Samsung galaxy pro y b-5510 ma intereseaza pentru ca nu-mi mai functioneaza aplicatia maps

2 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Poti sa downlodezi aplicatia google play de pe internet insa nu o sa o poti instala o sa iti dea eroare. Insa exista o modalitate de a instala aceasta aplicatie.
In primul rand trebuie sa stii ce versiune de android ai
pe urma cauti pe google gapps android 4....download(asta e un exemplu)
pe urma dupa ce ai downlodat gapps-ul
il introduci in telefon in radacina cardului SD
inchizi telefonul
intri in modul recovery
dai instal from sd card
chose from sd card
acolo cauti gapps
dai instal
dupa ce se instaleaza dai reboot

| Striker14 a răspuns:

Google play vine integrat pe orice telefon big grin nu ai de unde sa-l descarci. Poate telefonul tau nu e actualizat si google play se cheama android market happy. Si pentru google maps iti trebuie net.
O zi buna!