| DodgeViper a întrebat:

Cum si unde pot debloca un Samsung S7500 Galaxy Ace Plus care este blocat in Vodafone? E gratis sau costa?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai cumpărat telefonul recent şi l-ai plătit integral ( deci, NU a fost cu preţ redus/subvenţionat ), atunci mergi cu el + factura + actul de identitate la magazinul de unde l-ai cumpărat şi TREBUIE să ţi-l decodeze GRATUIT!

Dacă, în schimb, l-ai cumpărat "la ofertă" ( cu preţ redus ) sau în rate ( achitate lunar + abonament ), atunci va trebui să plăteşti decodarea.

Sau, îl poţi duce la un Service pentru decodare, dar TREBUIE să plăteşti contravaloarea.

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Il poti duce la un centru de reparat telefoane din oras

| DodgeViper explică (pentru Badea_Raresh_Gabriel_1993):

Si ma costa ceva sau nu? stiu ca mai demult se discutase parca o lege care impunea vanzatorului de telefonie sa il deblocheze gratuit dupa o anumita perioada.

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns (pentru DodgeViper):

Pai cred ca sunt particulare, intrebi cand duci telefonul