| SkandallKamataru a întrebat:

Cum trimit un mesaj, fara ca destinatarul sa-mi vadă numărul de telefon?
Ştiu că la apel, formula magică e #31# laughing
La mesaj există asa ceva?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista! Dar iti spun eu cum sa faci!
Uite o modalitate care m-a ajutat si pe mine, pe magazin play exista o aplicatie numita Talku, care are 15 Credite mai poti cmpara cu bani sau sa strangi uitandu-te la diferite reclame.Cu acele credite te vei folosii pentru a trimite mesaje ba chiar si sa suni nu va aparea nici-un numar de telefon. La mesaj poate sa apara un numar american cu +1 etc. Tot ce trebuie sa facie sa instalezi aplicatia apoi sa iti faci un cont cu confirmare (poti face cu email sau Facebook etc.) Bafta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pamantul catre Relu. In Romania nu mai exista de mult din cauza mesajelor de amenintare trimise cu numar privat. Si nici metoda sa trimiti mesaje prin alta aplicatie nu functioneaza. Poate se trimite, dar daca te gandesti sa ameninti si intra Politia sa investigheze, crede-ma ca nu iti va fi prea bine cand te va gasi.

| dannys a răspuns:

Exista dar nu mai stiu numarul ca si eu trimiteam mesaje cu numar ascuns dar nu il mai stiu dar a existat un nr.