Întrebare recomandată | Kedoaka79 a întrebat:

Cum vad Gratis in ce retea e telefonul meu Iphone 8 blocat?

4 răspunsuri:
| Lucian2473 a răspuns:

Iphone nu e blocat in vreo retea anume. In retele sunt blocate doar sim-urile din telefon.
Iphone este blocat in CLOUD. Si pentru deblocare trebuie sa stii datele contului CLOUD. O persoana care are cont CLOUD si si-a pierdut telefonul, poate blocat telefonul de tot. Astfel incat acel telefon nu mai poate fi foloit absolut deloc. Doar daca i se schimba soft-ul.

| Mascarici07 a răspuns:

Ai putea incerca toate cartelele de retele si vezi care prinde semnal. Acesta ar fi primul pas...