| Petrovic a întrebat:

Dacă am 2 numere de telefon pe un dispozitiv, pot avea și WhatsApp pentru ambele numere?

2 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Poți să ai Whatsapp pe amândouă numerele, dar telefoane diferite. Sau intri cu un număr, te deconectezi și l bagi pe al doilea, însă se pierd conversațiile.

| TheRealFantasy a răspuns:

Exista functii precum AppTwin pe unele telefoane recente, eu am pe Huawei honor 8 de ex. dar altfel nu am idee cum ai putea face asta, doar daca telefonul are suport dual-active (fiind dual-sim, dar nu doar dual-standby).