| irinuk28 a întrebat:

Dacă am abonament la telefon pe o cartelă veche, se poate să îmi mut abonamentul pe o nouă cartelă?
P.S. Vreau să îmi schimb numărul, iar abonamentul expiră anul acesta în luna august.
FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Înţeleg că ai abonament care NU a ajuns la perioada minimă contractuală :)

Deci, poţi să-ţi schimbi nr ( la cerere ) şi să păstrezi exact acelaşi abonament ( măcar pentru cele 6 luni rămase din perioada minimă contractuală ) - vezi detalii la linkul oficial :
http://www.orange.ro/help/cum_pot_sa_imi_schimb_numarul_de_telefon/iq/486

Toate cele bune.

| irinuk28 explică (pentru bursuc001):

Sunt în rețeaua Telekom happy, se poate și așa?

| bursuc001 a răspuns (pentru irinuk28):

Mda, se poate, dar te COSTĂ 21.82 Euro TVA Inclus - vezi detalii la linkul oficial :
http://telekomro.custhelp.com/......de-telefon

| irinuk28 explică (pentru bursuc001):

Of thinking, mulțumesc oricum pentru ajutor happy!

| bursuc001 a răspuns (pentru irinuk28):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Depinde de cand ai abonamentul actual.
Daca a depasit limita contractului, poti face mutarea, dar daca esti in perioada contractuala, nu cred.
Cel mai bine ai putea sa suni la relatii cu clienti si vei primi informatii.
O zi bunahappy

| irinuk28 explică (pentru caramela):

Păi de 2 ani, de fapt 2 ani se împlinesc în 16 august.Acum e de 1 an și 4 luni.
O să sun să mă interesez mai bine.
O zi bună, la fel! happy

| caramela a răspuns (pentru irinuk28):

Deci esti in perioada contractuala, nu se poate.
Totusi cei de la relatii iti vor da amanuntele de care ai nevoie
O seara bunahappy

| crysstinnuta a răspuns:

EU stiu ca da.

| invat a răspuns:

Nu nu poti trebuie sa iti faci alt abonament