| Rb6 a întrebat:

Daca am bagat un incarcator Samsung original intr-un telefon fake, se poate strica incarcatorul?
Sau sa stric un telefon original daca bag incarcatorul in el?

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Încărcătorul nu se strica și nici telefonul nu îl strici.

| JicaContra a răspuns:

In teorie, nu
in practica, daca telefonul face scurt, poate strica incarcatorul

insa un telefon Samsung nu pre cred ca poti sa il strici
am vazut un video cu unul care a facut un device custom care ardea orice chestie in care o infigea pe usb
a ars vreo 3 calculatoare, vreo 2 telefoane, la Apple i-a ars numai partea de incarcare, nu si restul telefonului, dar Samsung nu a avut nici pe dracu', si a incercat sa il arda de vreo 4 ori ca sa fie sigur ca telefonul e protejat si nu greseste el ceva!

Răspuns utilizator avertizat
| Mandeliu a răspuns:

N-are treaba, stai linistit. In schimb, sa nu faci invers, respectiv sa incarci un telefon cu un incarcator altul decat cel cu care a venit telefonul.

| stancuprint a răspuns:

Functioneaza foarte bine, un incarcator baga un curent intr-o baterie. Nu are ce sa se strice. Spor!