| Callliope a întrebat:

Daca am cumparat ceva, dar contractul este pe numele unei rude, si el a pus adresa de livrare la mine acasa, cand vine coletul trebuie sa prezint vreun act de identitate?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal ruda ta ar trebui sa preia coletul, cu actul lui de identitate.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de datele care ti le-ai scris la efectuarea comenzii. Daca ai dat adresa ta si datele altcuiva, care nu locuieste cu tine, nu merge.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu trebuie sa il arati, trebuie sa zici doar numele de pe care a fost facuta comanda (daca comanda vine prin curier), daca ai setat ca comanda sa vina prin posta, nu numai ca trebuie ca sa ai actul de identitate a celui care a facut comanda la tine, dar trebuie sa vina cel cu numele pe care a fost facuta comanda.

| Notforgiven a răspuns:

Desigur.Buletinul sau cartea de identitate a celui ce a facut comanda.

| Callliope explică:

Practic, el a facut comanda, insa comanda este pentru mine. numai ca datele de facturare sunt pe numele lui ...Deci daca vin cei de la Altex ( sau courierul ma rog. ) pot lua telefonul nu?