| Cornel1222 a întrebat:

Dacă am garanție la telefon si vreau sa il repar, pot folosi garantia si la un centru GSM reparații sau doar de unde am achiziționat telefonul?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Din cate știu eu garanția se aplică doar la service-ul autorizat de firma de unde ai cumpărat telefonul. De exemplu am avut un telefon cumpărat de eMag pe care l-am trimis în garanție la Depanero. În cazul în care în alt service decât cel trecut pe garantie, o poți pierde.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai de unde ai achizitionat telefonul. Au firma lor pentru reparatiile in garantie.

| dannyel86 a răspuns:

Vanzatorul mentioneaza in documente service-ul autorizat la care poti repara telefonul. :-) Numai dupa ce iese din garantie, poti alege orice service GSM vrei.;-)