| Gigi2345 a întrebat:

Daca am luat un telefon la abonament si vreau sa pun cartela reincarcabila pe el merge? Imi ia telefonul?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca telefonul nu este codat/blocat in reteaua respectiva poti pune in el orice SIM, din orice retea, indiferent ca e pe abonament sau cartela reincarcabila. Daca e blocat poti pune SIM-uri doar din reteaua respectiva, indiferent ca sunt cu abonament sau cartela. Nu iti ia nimeni telefonul dar daca nu mai platesti abonamentul se va face executare silita.

| Gigi2345 explică (pentru andreia67):

Imi mai poti raspunde la o intrebare?

| andreia67 a răspuns (pentru Gigi2345):

Spune.

| Gigi2345 explică (pentru andreia67):

Daca am telefonul pe abonament ai nu mai vreau sa am abonament imi ia telefonul? Si daca mi-a venit mesaj ca trebuie sa plateac 15 euro suplimentare si inainte sa ii plateac nu mia vreau sa am abonamentul trebuie sa ii plateac

| andreia67 a răspuns (pentru Gigi2345):

Daca ai facut cost suplimentar 15 euro trebuie sa ii platesti. Citeste contractul si vezi ce ai semnat. In majoritatea cazurilor e mai ieftin sa duci contractul la capat decat sa-l reziliezi.