| Gabiursu123 a întrebat:

Daca am note 10 + achizitionat acum, ce fac ca sa-mi mearga 5g? Trebuie sa ma duc la Vodafone?

6 răspunsuri:
| IonutPetre12 a răspuns:

Din ce stiu eu, trebuie sa scrie pe el ca e 5g.Adica vine din fabrica cu el, nu il activezi.

Bula
| Bula a răspuns:

Deocamdata, la noi in tara doar Vodafone se lauda cu retea 5G.

| Cutezătorul4k a răspuns:

5g asta e doar marketing. Noi in tara abia avem 4g, si nici ala nu merge cum trebuie.

| Violleta2022 a răspuns:

Suna la Vodafone!

| Bizon95 a răspuns:

Note 10+ NU are 5g
ci numai note 10+ 5g
http://shorturl.at/alJK3
cel din stanga NU are nimic la 5g

iar in teorie ar trebui sa fie o setare in setari numita... "5g" la setarile de retea/date mobile, la 4g asa se intampla la toate device-urile cu 4g pe care le am pot activa/dezactiva 4g/LTE, iar dezactivat sa mearga pe 3g

insa cica, ca, toti vor sa ajunga pe 5g, am vazut si pe oferta gigi cum ca iti dau trafic mai mare pe 5g decat pe 4g
deci si ei ar avea, nu numai Vodafone
https://www.digiromania.ro/digi-mobil-5g-smart

| Andreeush a răspuns:

Du-te la Vodafone.