| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un iphone x si ecranul si displayul si sticla de pe spate pot schimba doar fata si spatele il pot lasa spart?

1 răspuns:
| mustafateke7 a răspuns:

Bună! Din cunoștiințele mele de service Samsung, ca să îți poți schimba display-ul/touchscreen-ul este nevoie ca telefonul să se demonteze din spate, adică mai pe scurt îți vor scoate capacul telefonului (acela fiind spart se va distruge automat) și o să îți schimbe ce e de schimbat... Dar, când vine vorba de iPhone X, care 2 suruburi in partea de jos a carcasei... cred că se poate schimba și fără a scoate capacul deteriorat.
Uite aici un video: https://www.youtube.com/watch?v=yM0xoaePpBM
Deci răspunsul este da, se poate, dar cel mai recomandat este să faci o treabă ca lumea (ori schimbi tot, ori nimic)...