| Windwalk3r a întrebat:

Daca am un telefon si i am pus folie de sticla fara margini, exista posibilitatea de a se sparge doar folia fara ecranul telefonului? ...ma tem ca se poate sparge si telefonul fiindca folia nu e pe tot ecranul.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Folie de sticla fara margini nu exista. Doar Universul n-are margini si ala ca nu stim noi. Eu i-am pus sotiei folie de sticla, i-a cazut telefonul si s-a spart doar sticla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut folie de sticla fara margini curbte iar ipHone 6 are marginele un pic curbate iar a cazut jos s-a spart ecranul si folia nu.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Daca ai un telefon cu ecran curbat (ex: s7 edge) iar protectia de ecran este plată, sunt mici sanse ca telefonul sa aiba in momentul impactului (daca cade pe margine) mici fisuri la colturi

| Des13 a răspuns:

Depinde si unde il scapi pe jos (ca daca il scapi prin pietris...). Eu daca aveam folie de sticla pe ecran (indiferent daca acoperea tot ecranul, sau doar partea activa) nu mi se spargea ecranul (a cazut pe ciment cu ecranul in jos, fix intr-o pietricica mica).

| MaryAdry a răspuns:

Și eu am făcut așa. I-am pus folie nu chiar pe tot ecranul (doar difuzorul a rămas) și fix acolo unde nu era protejat s-a spart... Dacă ești atent nu cred că vor fi probleme, dar dacă nu prea ai grijă de lucruri și te știi neîndemânatic, zic să îi pui și o husă... Sper ce te-am ajutat!