| Ronaleo a întrebat:

Daca ati avea un buget de 800 de lei, v-ati cumpara un Acer Liquid E2? Mie mi se pare un telefon foarte bun, dar vreau si parerea altcuiva.

16 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Nu as da atat pe un telefon, mai repede laptop sau tableta

| Seby90 a răspuns:

Un alt gunoi de ruleaza pe android happy. Nu as da atatia bani pe un asemenea nimic.

| Seby90 a răspuns:

Hai sa si detaliez, telefonul ala nu va rezista in timp, se va zgaria si va arata penibil. Datorita sistemului de operare, va deveni foarte clumsy si greu in timpi de raspundere, va avea lag imens dupa o perioada. Da poate are procesor quad core n ***, dar nu are personalitate. E urat ca dracu.

http://www.emag.ro/search/lumia%20625

Uite un exemplu perfect, poti cobora la 520 / 525. Nu sunt fan windows, sau cel putin nu eram inainte. Acum vreau sa zic ca il ador, nu are nimic in minus fata de ce are un android, are harti, jocuri, internet, whatever, you name it, it has it. E putin mai scump, dar are o autonomie de 24h heavy usage, bateria uriasa, ecran imens. Culori decente, nu e cel mai frumos display dar nu te va lasa la greu :). Are gorilla glass, ceea ce lipseste complet de pe lagdroidul tau, spatele este interschimbabil, cu 20 lei am unul nou.

Dupa 3 luni de la utilizare si testarea heavy in diferite jocuri, fragmentari diverse, transfer de fisiere wireless si wired, telefonul nu intarzie niciodata sa raspunda sau sa fie fluid.

Poate andoridul tau sa faca asta cu 1. 2ghz si 512mb ram?
Ma indoiesc.

| raduradu2014 a răspuns (pentru Seby90):

Procesor mai varza ..rami mai varza ..camera mai varza pe ce vrei sa dai 950 lei?
rolling on the floor

| Seby90 a răspuns (pentru raduradu2014):

Sistemul de operare. Sa stii, ca fapt divers, raw stats nu conteaza atata de mult. happy.

Am tableta android, 1. 8ghz, 2gb ram, 10 inch, si am si Nokia cu windows. Diferenta intre ele este de la cer la pamant.

Nu intotdeauna mai mult e mai bine. PS: Camera de pe Nokia 625 sterge pe jos cam cu orice android vrei tu pana in 1000 de lei.

Presupun ca la tine o camera este mai buna cand are mai mult mp? happy

| raduradu2014 a răspuns (pentru Seby90):

rolling on the floor ce are camera cu android-ul?
pai bina inteles daca ai tableta de 2 lei cum vrei sa fie?

| Seby90 a răspuns (pentru raduradu2014):

Pretenas, abtine-te. E de vreo 1400 lei, nu de 2 lei. 1. 8ghz quad core, si 2gb ram sunt la doi lei? Oricum, m-am convins. Ai avut 2 telefoane android si te-ai indragostit. Bafta, ramai la ele.

In comparatie cu tine am testat toate platformele de pe piata cu exceptia firefox os si ubuntu phone.

| raduradu2014 a răspuns (pentru Seby90):

Am avut si eu Nokia Lumia 920 si si nu se compara Windows Phone cu adnroidul..asa ca vezi-ti de treaba

| Seby90 a răspuns (pentru raduradu2014):

Stii care e chestia cu parerile?
Toata lumea are cate una.

| Ronaleo explică (pentru Seby90):

Androidul asta nu are 512 ram, mai intereseaza-te si apoi vorbeste

| Ronaleo explică (pentru raduradu2014):

Ma, are procesor Quad core, 1 gb ram, 8 mpx. Ce e varza in asta?

| Seby90 a răspuns (pentru Ronaleo):

Androidul si plasticul din care e facut. Nu ma crede, fa ce vrei. Apropo, nu dau doi bani pe numarul de raspusnusuri, uita-te pe profilul meu sa vezi de cand e si cate raspunsuri am dat in cati ani. happy Am vrut doar sa te ajut, dar se pare ca... oh well happy. mergi pe 1gb 8mp si 1gb ram.

| Ronaleo explică (pentru Seby90):

Bine, atunci, mersi de parere.

| Ronaleo explică:

Asculta aici ba seby, daca eu pun o intrebare si tu dai 7 raspunsuri ca sa urci pe primul loc in top, mai bine las-o balta. Sa fie clar, nu ma intereseaza Windows. Daca esti asa de bun la asta, spune-mi un telefon cu android mai bun decat asta.

| Ronaleo explică:

Inca ceva, de unde stii tu ca telefonul nu va rezista in timp, se va zgaria si va arata penibil?