| Khizarix12 a întrebat:

Dacă cumpăr 50 gb pe iCloud, mie acum pozele îmi ocupa 32 gb pe iPhone, spațiul sau de stocare, dacă îl iau pe cel de 50 gb, o sa se elibereze spațiul pe iPhone?

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Cred ca trebuie sa faci sync pe iCloud
apoi sa dezactivezi sync-ul
si sa le stergi din telefon
moment in care pozele sunt numai pe iCloud, insa cum pot fi acesate din telefon fara sync, HABARNAM

totusi, mai bine faci toata polologhia asta direct in calculator, cu un cablu, decat sa te chinui cu iCloud-ul
si apoi le pui pe mai multe conturi de google drive, sau iti faci abonament la google drive, ACOLO MERGE BINEMERCIC PE TELEFON SA SCOTI O SINGURA POZA FARA SYNC, insa pe iCloud este Apple care e PLIN DE BASINI IN CAP!